Manuel Caffé Rodinná tradice řízená láskou ke kávě

Italská Káva Manuel

Minulost ožívá v přítomnosti díky příběhu MANUEL Caffé

Rodinná tradice založená na úsilí, duchu iniciativy a spolehlivému instinktu, řízená jedinou vášní: „LÁSKOU KE KÁVĚ". Vše začalo v 50. letech 20. století, kdy Giuseppe De Giusti, zakladatel společnosti, začal pracovat jako pražič kávy v jednom podniku v městě Conegliono. Brzy vycítil, že je čas udělat velmi důležité rozhodnutí, a s pomocí manželky Bruny otevřel svou pražírnu kávy jménem MANUEL Caffé.

Druhá generace De Giusti je reprezentována jmény Emanuele, Mauro a Cristina, kteří se specializovali na rozvojové odvětví podniku, kterému věnovali své studium, schopnosti a novou energii. Takto se vytvořila jedinečná rovnováha mezi inovací a tradicí, v souladu s původní misí podniku, kterou je a navždy bude: potěšit jazýček milovníků kávy svojí jedinečnou kávou.

Kvalitní italská káva s tradicí

Šíříme italskou kulturu kávy ve světě

Manuel Caffé vždy věřil v kvalitu a osobitost pauzy na kávu, právě tak, jak ji zažíváme my Italové. Zvyk, který vítězí hned od prvního vyzkoušení, který se podnik rozhodl šířit i mimo státní území. A to proto, aby i do vzdálených míst došlo aroma a chuť jedinečné kávy, radost ze správného ochutnávání a ten sladký okamžik "dolce vita", který může dát jen Itálie.

Kávová legenda

Komu vděčíme za šálek kvalitní kávy

Pověst vypráví, že Kaldi, mladý pastýř ve starověké Arábii, často brával své kozy na pastvu do hor blízko jednoho kláštera.

Kdykoliv kozy okusovaly červené bobule určitého, jemu neznámého keře, pastýř s úžasem pozoroval, jak zneklidněly a rozčileně a divoce poskakovaly okolo. Protože věřil, že v tom musí mít prsty sám čert, posbíral plody této záhadné rostliny a vzal je do kláštera, aby je ukázal ctihodnému starému opatovi, který se jmenoval Yahia.

Mniši, kteří se shodli, že je to určitě ďáblovo dílo, okamžitě listy i plody tohoto pekelného horského keře spálili. Avšak zatímco bobule hořely, vydávaly přímo božskou vůni. Toto skoro zázračné aroma probudilo zvědavost mnichů, a proto sebrali prášek shořelých bobulí, uvařili z něj odvar a získali velmi tmavý, aromatický, hustý nápoj. Se stále vzrůstající zvědavostí ochutnal každý z nich malý doušek tohoto nápoje. K jejich překvapení je tento malý lok tak vzpružil, že necítili únavu ani ospalost, které je obvykle přepadly během rituálních večerních modliteb. Rychle zjistili, že spánek zaplašily právě tyto upražené bobule, a začali je používat na povzbuzení mysli při rozjímání a také při noční stráži. Tento nápoj, „černý jako peklo“ byl dar z nebes, protože měl moc udržet mysl ostražitou a bdělou a přiblížit vás tak Bohu. Od té doby káva nebyla jen unikátním nápojem, ale pravým obřadem.

Je to neodolatelné aroma našich časů, je to delikátní nápoj, který nás osvěžuje, posiluje a hýčká.

Prezentace ve Vašem podniku

představíme Vám kávu Manuel, stejně jako kvalitní doplňky a kávovary

Máte-li jakýkoliv dotaz týkající se kávy, kávovarů či dalších námi nabízených služeb, neváhejte se na nás obrátit pomocí tohoto formuláře. Ať už jste kdekoli, rádi za Vámi přijedeme, probereme záležitosti kompletního servisu a představíme Vám možnosti individuálního komplexního řešení právě pro Vaši provozovnu.

Káva